суббота, 17 июня 2017 г.

День 6

Вовк 
Цей хижак, мабуть, – найвідоміший. В Україні вовк зустрічається повсюди, де є ліси, але частіше в Карпатах. Вовк нападає на людину, якщо він дуже голодний або хворий на сказ. Але якщо вже «пощастило» зустрітися із сіроманцем, то слід не бігти, а повільно відступити. На дерево краще теж не залазити, бо вовк іще приведе за собою зграю, яка вартуватиме внизу, поки не впадеш  на них, як стигла грушка.
Прикладом маскування служить мінливість зимової та літньої забарвлення тварин. Деякі змінюють її взимку на білий колір Але навіть ті звірі, шубки яких не стають білими, до зими помітно світлішають. Це вовки
Кабан  
Хоч цей лісовий хряк  –  і вегетаріанець, він не гребує дрібними тваринами, такими як ящірки і жаби. Дорослий кабан може самотужки відбитися від зграї вовків! А часто сам кидається на мисливців чи туристів. Самці наносять рани своїми могутніми іклами, самки збивають із ніг і топчуть передніми ногами. В Україні ці забіяки є в 22 областях, за винятком Запорізької, Миколаївської та Херсонської областей.
У перший час поросята пофарбовані білими, чорно-бурими і жовтими смугами, що допомагають маскуватися в лісовій підстилці; через 4-5 місяців колір поступово змінюється на звичайний однотонний темний, що аэ ъм змогу бути непомытними серед дерев





Ведмідь
Це –найбільший хижак в Україні. Ці тварини в кілька разів більші за найкремезнішого чоловіка, у них гострі зуби й кігті, сильні лапи. Живуть у тихих глухих лісах у Карпатах, а також на півночі Чернігівської та Сумської областей. Ведмеді швидко бігають і добре лазять по деревах, тож у заброди, що забрався на «ведмежу територію», мало надії на порятунок.
Хутро більшості видів ведмедів має коричневе забарвлення, що чудово маскує тварин у лісі. 


Комментариев нет:

Отправить комментарий